GAMING NEWS

Duże plany SEGI z okazji 30-lecia Sonic’a!

Niebieski jeż będący maskotką firmy SEGA, kończy w przyszłym roku równe 30 lat. Pierwsza gra z uniwersum Sonic’a pojawiła się na konsoli SEGA Genesis w 1991 roku, a od tamtej pory, tytułowy zwierz stał się jedną z najpopularniejszych postaci w branży gier wideo. Nadchodząca, okrągłą rocznica ma nieść za sobą „ważne ogłoszenie”.

Ponadprzeciętnie szybki jeż Sonic był odpowiedzią na czerwonego hydraulika od Nintendo, którego pojawienie się przypomniało firmom jak ważne jest posiadanie własnej maskotki. Przez ostatnie 29 lat, Sonic, doczekał się masy tytułów growych, seriali, a nawet filmu kinowego, którego premiera odbyła się w tym roku. 30-lecie serii ma nieść za sobą coś więcej niż, wpis w social media, co potwierdził jeden z pracowników SEGI, Igo Gerscovich, zapytany o to, czy firma planuje z tej okazji przygotować coś wyjątkowego.

„Tak! Mamy całkiem ekscytujące wieści, ale nie możemy się jeszcze nimi podzielić. Musicie uzbroić się w cierpliwość i poczekać na dalsze szczegóły. Bądźcie gotowi ponieważ Sonic przygotowuje się do startu…” – wyznał jeden z szefów SEGI portalowi GamingTrend

Tym samym potwierdzono, że czeka nas ogłoszenie informacji, która może bardzo ucieszyć fanów Sonica. Nie wiadomo czy chodzi o zupełnie nową odsłonę cyklu, czy może remake którejś ze starszych części, ale pewnym jest to, że przygotowywane jest coś interesującego. Więcej szczegółów dostaniemy najpewniej bliżej końca 2020 roku.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.