GAMING INTERNET NEWS

eBay podjął działania w związku z masowym wystawianiem zdjęć konsoli PS5

Jedną z najpopularniejszych nieczystych zagrywek na portalach aukcyjnych jest wystawienie oferty sprzedaży, dotyczącej nie samego produktu, a samego jego zdjęcia. Fotografię konsoli czy smartfona można w ten sposób sprzedać za wartość samego urządzenia, co często udaje się z powodu niewystarczającej uważności kupujących. eBay podjął działania wobec tego typu ofert konsoli PS5.

 

Konsola nowej generacji od Sony okazała się być bardzo chętnie rozchwytywana i to w skali, której nie przewidzieli sami jej twórcy. Fabryki nie nadążają z wysyłką nowych plejaków do poszczególnych sklepów, czego efektem jest bardzo ograniczona dostępność konsoli – a co za tym idzie – rosnące zainteresowanie zakupu urządzenia na rynku wtórnym, oczywiście po odpowiednio wyższej cenie. Konsole PlayStation 5 masowo wystawiane są między innymi w serwisie eBay, gdzie wśród regularnych ofert sprzedażowych, natknąć można się na wiele aukcji oferujących zdjęcie konsoli. Twórcy tego typu ofert liczą na nieuwagę kupujących, którzy niejednokrotnie nie czytają dokładnie opisu aukcji i zostają w ten sposób naciągnięci na zakup najdroższego zdjęcia w swoim życiu.

Przedstawiciele serwisu uczulają na tego typu oferty oraz pod wpływem licznych skarg użytkowników, wydali specjalne oświadczenie, w którym informują o podjęciu stosowych kroków w celu przeciwdziałania wspomnianej praktyce:

„Całkowicie potępiamy sprzedawców, chcących wprowadzić w błąd innych użytkowników. Robimy co możemy, aby usunąć z serwisu wszystkie oferty zdjęć PS5 i zamierzamy podjąć odpowiednie kroki wobec ich autorów.” – czytamy w oświadczeniu serwisu 

 

Mimo iż eBay stara się pozbyć z serwisu wszystkich tego typu ofert, wciąż bez problemu odszukać można wiele aukcji dotyczących zdjęcia konsoli.  Wygląda na to, że całkowite wymazanie ich egzystencji może zająć trochę czasu, a więc jeśli przyjdzie wam do głowy zakupić konsolę w tym, czy jakimkolwiek innym serwisie, upewnijcie się, że oferta sprzedaży nie dotyczy przypadkiem zdjęcia urządzenia.

źródło: GRY-OnLine.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.