GAMING NEWS RETRO

Egzemplarz Super Mario 64 sprzedany za ponad 1,5 miliona dolarów!

Ledwie kilka dni temu informowaliśmy o pobiciu rekordu świata, jeśli chodzi o najdroższą grę wideo na świecie. Okazuje się, że w rekordowym tempie stał się on nieaktualny, albowiem sprzedany właśnie egzemplarz Super Mario 64, przebił go niemal dwukrotnie! 

 

9 lipca 2021 roku, kopia The Legend of Zelda(NES) – wystawiona na stronie Heritage Auctions – osiągnęła zawrotną kwotę 870,000$. Wspomniany egzemplarz nacieszył się tytułem rekordu zaledwie 2 dni, gdyż ten już 11 lipca, znalazł się w posiadaniu popularnego wąsatego hydraulika.

Zafoliowana kopia Super Mario 64 – również wystawiona w HA – z hukiem zdetronizowała dotychczasowego lidera. Egzemplarz gry nie tylko po raz pierwszy w historii przekroczył próg miliona dolarów, ale zrobił to z solidną nawiązką. Finalna cena, za którą wylicytowana została unikatowa produkcja, wyniosła aż 1,560,000$(!). Wieść o tym, że to właśnie ta gra osiągnęła tak wysoką cenę, wprawiła w osłupienie wielu ekspertów oraz kolekcjonerów. Super Mario 64 nie jest bowiem grą w żaden sposób rzadką, co pokazuje 12 milionów sprzedanych globalnie kopii.

Cena w tym przypadku, niemal wyłącznie wynika z wysokiej oceny 9,8 A++, przyznanej przez renomowaną firmę WATA. Tak pokaźna nota oznacza niemal perfekcyjny stan zachowania gry, pomimo ponad 25 lat na karku. Zdaniem Heritage Auctions – jest to najwyżej oceniony egzemplarz Super Mario 64 jaki kiedykolwiek sprzedano.

Warto wspomnieć, że na początku 2021 roku kopia tej samej gry – ocenionej na  9,4 – została wylicytowana za niecałe 40,000$. Widać więc jak drastycznie wrasta cena tego typu unikatowych produkcji, im bliżej im do “dziesiątki”.źródło: Polygon 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: