GAMING INTERNET NEWS

Egzemplarz Super Mario Bros. został najdrożej sprzedaną grą w historii!

Kolekcjonerzy są w stanie płacić ogromne pieniądze za unikalne relikty przeszłości, czego ostatnio dowiódł choćby przypadek karty Pokemon TCG, sprzedanej za ponad 300,000$. Wylicytowana wczoraj, kopia Super Mario Bros. poszła o krok dalej, stając się najdrożej sprzedaną grą w historii!

 

Aukcja dotycząca zafoliowanego egzemplarza Super Mario Bros. z 1985 roku, zakończyła się na 660,000$! Jest to największa cena, jaką kiedykolwiek osiągnął pojedynczy egzemplarz gry wideo. Tytuł ten do tej pory należał do kopii Super Mario Bros. 3, która w listopadzie 2020 roku, sprzedana została za 4-krotnie mniejszą kwotę – 156,000$.

Na tak wysoką cenę wpłynęło wiele istotnych czynników. Głównym z nich jest to, iż jest to najstarszy “zaplombowany” egzemplarz Super Mario Bros., jaki kiedykolwiek trafił pod młotek. Duże znaczenie miała również – znajdująca się z tyłu pudełka – kartonowa zawieszka, której obecność oznacza, że owa kopia powstała w jednym z wcześniejszych nakładów. Do tego wszystkiego dochodzi niemal perfekcyjna ocena stanu przedmiotu, wynosząca 9,6/10.Patrząc na obecne ceny kart oraz gier, z dużą dozą pewności można powiedzieć, że podobne kwoty będziemy widywać coraz częściej. Kolekcjonerzy coraz chętniej wykładają coraz większe pieniądze na unikatowe przedmioty, których wartość wzrasta z każdym kolejnym rokiem. Kwestią czasu zdaje się być przekroczenie progu miliona dolarów w podobnej aukcji.źródło: Kotaku

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: