INTERNET NEWS TECHNOLOGIA

Elon Musk oficjalnie kupił Twittera za ponad 40 miliardów dolarów!

Najbogatszy człowiek na świecie nie rzucał słów na wiatr i – jak się właśnie okazało – dokonał zapowiedzianego niedawno, niemałego zakupu. Zgodnie z doniesieniami agencji Reuters, Elon Musk oficjalnie zakupił Twittera za kwotę wynoszącą ponad 40 miliardów dolarów! 

 

Na początku kwietnia tego roku, świat obiegła informacja o zakupie sporej części akcji Twittera przez Elona Muska. Właściciel Tesli oraz SpaceX nabył wówczas dokładnie 73 486 938 akcji serwisu, co stanowi 9,2 całkowitego kapitału spółki. Akcje Twittera niedługo później wzrosły o niemal 27 %, a samego Muska powołano jako członka zarządu portalu. Jak się właśnie okazało – był to dopiero początek. 

Wygląda na to, że miliarder nie żartował i zrobił dokładnie to co niedawno zapowiadał. Elon Musk oficjalnie kupił Twittera za kwotę wynoszącą 44 miliardy dolarów! Transakcja została już oficjalnie zatwierdzona i obecnie podlega głosowaniu akcjonariuszy. Platformę w najbliższym czasie będzie czekać sporo zmian, które – zdaniem nowego właściciela – mocno skupią się na wolności słowa.

„Wolność słowa jest filarem funkcjonowania demokracji, a Twitter jest cyfrową przestrzenią gdzie debatuje się o kwestiach istotnych dla naszej przyszłości. Chce uczynić Twittera lepszym niż kiedykolwiek, wzbogacając go o kompletnie nowe funkcje, umożliwiając wgląd do jego algorytmów oraz skutecznie likwidując spam. Potencjał platformy jest ogromny, a ja, cała firma oraz użytkownicy dołożymy wszelkich starań, aby w pełni go odblokować.” – czytamy w oświadczeniu Elona Muska na Twitterze 

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.