GAMING NEWS REAL LIFE

ESRB wprowadza nowe oznaczenie dla gier zawierających lootbox’y

ESRB, czyli Entertainment Software Rating Board to organizacja działająca na terenie Ameryki Północnej, która zajmuje się ocenianiem, a następnie klasyfikacją gier. Amerykańska spółka wprowadziła właśnie nowy znak, informujący o obecności lootbox’ów, zawierających losową zawartość.  

Europejskim odpowiednikiem ESRB, działającym również w Polsce, jest PEGI, którego oznaczenia znajdziemy na każdym pudełku tytułów dystrybuowanych w Europie. Obie organizacje nadają grom odpowiednią kategorie wiekową oraz umieszczają na ich opakowaniach charakterystyczne oznaczenia, najczęściej w formie piktogramów, informujące o typach treści zawartych w danym tytule. Działające na terenie USA, Meksyku oraz Kanady, ESRB, oficjalnie wprowadza do użytku nowe oznaczenie, które widnieć będzie na pudełkach tytułów zawierających mechanikę lootbox’ów. 

„W ciągu ostatnich tygodni zrobiliśmy bardzo duży research, szczególnie wśród rodziców. To czego się dowiedzieliśmy, to że większość z nich nie do końca zdaje sobie sprawę z tego czym dokładnie są lootbox’y. Uznaliśmy za bardzo ważne, aby gry zawierające tę konkretną mechanikę (jak i każdy inny rodzaj mikropłatności)  odpowiednio oznaczyć.” – powiedziała prezes ESRB, Patricia Vance

Oznaczenie tego typu, informujące o możliwych transakcjach wewnątrz gry, europejskie  PEGI wprowadziło już we wrześniu 2018 roku. Decyzja ESRB o wprowadzeniu adekwatnego symbolu dopiero teraz, może być spowodowana coraz większym nagłaśnianiem tematu lootbox’ów w USA, które od pierwszej dużej kontrowersji wokół Star Wars: Battlefront II, coraz częściej stają się tematem publicznych dyskusji. 

Podobne oznaczenie wprowadzone przez PEGI

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: