NEWS POKEMON TCG

Fan Pokemonów znalazł 20-letni booster pod jedną ze sklepowych półek

Karty Pokemon potrafią zapewnić olbrzymi zastrzyk gotówki o czym niedawno przekonał się jeden z mieszkańców Anglii, który odkrył, że jest w posiadaniu zestawu, wartego blisko 30 000$. Teraz, ciekawego odkrycia dokonał inny fan karcianki, który znalazł 20-letni booster… pod półką w sklepie Target. 

 

Na niecodzienne znalezisko natrafił Gio Martin, znany również pod pseudonimem Pokemon Puller. Podczas zakupów w lokalnym sklepie sieci Target, dostrzegł on zaplombowany booster pack Pokemon TCG, który ostatnie 20 lat tkwił pod sklepową półką.

Znaleziony przez niego booster pochodzi z 2000 roku i jest reedycją popularnego w tamtym czasie Base Set’u. Tego typu booster jest warty około 200$, jednak sama jego zawartość może okazać się znacznie droższa. Pojedyncze karty Pokemon z tamtych lat potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów.Po tym jak dokonanie Martina obiegło całą pokemonową społeczność, został on zaproszony do filmu popularnego YouTubera, Leonharta, który sam niedawno trafił kartę Pokemon wartą ponad 50,000$.

Podczas materiału, Pokemon Puller, opisał dokładny moment, w którym dokonał niecodziennego odkrycia:„Sam słyszałem o tym, że da się znaleźć stare boostery pod półkami Targeta, więc postanowiłem to sprawdzić. Rozmawiałem przez telefon ze swoim przyjacielem, kiedy bez żadnych oczekiwań zajrzałem pod jedną z nich. Nie mogłem uwierzyć własnym oczom i zacząłem krzyczeć do słuchawki.”

Pod koniec nagrania, szczęśliwie znaleziony booster został otwarty, jednak nie kryło się w jego wnętrzu nic szczególnie wartościowego. W tym konkretnym wypadku obyło się więc bez znacznych profitów. Kto jednak wie , ile jeszcze starych boosterów kryje się pod sklepowymi półkami.

Biorąc pod uwagę sporą już popularność Pokemon TCG w tamtych czasach – może być ich całkiem sporo.

źródło: Dexerto

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.