GAMING JAPONIA NEWS

Fani Ghost of Tsushima pomogli odbudować zabytek z prawdziwej Tsushimy

Wbrew wciąż powszechnej w mediach opinii, społeczność graczy potrafi zdziałać naprawdę wiele dobrego, o czym mieliśmy okazję przekonać się już niejednokrotnie. Bardzo pozytywny gest miał miejsce kilka dni temu w Japonii, a dokładnie na realnej Tsushimie, gdzie fani gry Ghost of Tsushima przyczynili się do renowacji tamtejszej bramy Torii. 

 

W lipcu zeszłego roku, swoja premierę miało najnowsze dzieło studia Sucker Punch – Ghost of Tsushima, które już po pokazie pierwszego zwiastuna podczas E3 w 2018 roku, skupiło na sobie uwagę milionów graczy na całym świecie. Produkcja zasypana została wysokimi ocenami, wygrała nagrodę publiczności i statuetkę w kategorii Best Art Direction podczas tegorocznego The Game Awards oraz znalazła się w licznych branżowych zestawieniach TOP 10 gier 2020 roku. Gra szczególnie przypadła do gustu Japończykom, którzy bardzo docenili wspomniany tytuł na płaszczyźnie dbałości o realne odwzorowanie tradycyjnych detali oraz wiernie zbudowany świat gry.Kilka miesięcy po premierze gry, we wrześniu, w japońską wyspę Tsushima uderza tajfun „Nock-ten”, wyrządzając wcześniej ogromne szkody przede wszystkim na terenie Filipin oraz całkowicie dewastując zabytkową bramę Torii, usytułowaną obok – znajdującej się na wyspie – Świątyni Watatsumi. Na pomoc przyszła crowdfundingowa zbiórka, która stworzona została w listopadzie na portalu Campfire (japoński odpowiednik Kickstartera) i której celem było zebranie kwoty 5 milionów jenów (ok. 48,000$) na pokrycie kosztów odbudowy zabytkowej bramy. 

Omawianym przedsięwzięciem szybko zainteresowała się społeczność fanów Ghost of Tsushima, dzięki czemu w niedługim czasie udało się uzbierać ponad 27,1 miliona jenów (prawie 260 tysięcy dolarów), czyli ponad 500% wymaganej kwoty! Organizatorzy zbiórki twierdzą, iż jest to kwota w pełni wystarczająca na odbudowę zniszczonej bramy Torii oraz zbudowanie kompletnie nowej w jej dotychczasowym miejscu. Ogłoszono również, że obok nowopowstałej konstrukcji stanąć ma monument z listą wszystkich osób, które wpłaciły na zbiórkę więcej niż 10,000 jenów.

„Otrzymaliśmy bardzo duże wsparcie od fanów, osadzonej na Tsushimie, gry Ghost of Tsushima. Czuję, że to boskie przewodnictwo.” – napisali organizatorzy zbiórki w specjalnych podziękowaniach dla graczy

Odnawianie zabytkowej bramy ma rozpocząć się już w marcu i szacuje się, że potrwa do sierpnia bieżącego roku. źródło: GameRant

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.