GAMING NEWS PLOTKA

FIFA 23 będzie grą free-to-play? EA może pójść w ślady Konami

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o niespodziewanym ruchu ze strony Konami. Japońska firma postanowiła zrewolucjonizować swój piłkarski cykl, całkowicie zmieniając jego model wydawniczy. Okazuje się, że na podobny krok może w przyszłości zdecydować się Electronic Arts.

 

Konami zaprezentowało kilka dni temu odmienioną odsłonę cyklu Pro Evolution Soccer, która ukaże się pod nazwą eFootball. Nowa produkcja zapewniać ma rozgrywkę podobną do dotychczasowego PES’a, jednak nastawioną na model wieloletniego free-to-play. Japończycy zrezygnowali tym samym z corocznej rywalizacji z EA, którego tegoroczna FIFA 22 ukaże się w niezmiennej formie.

Możliwe jednak, że Electronic Arts może zdecydować się na podobny ruch względem przyszłej odsłony swojego piłkarskiego cyklu. Tak przynajmniej twierdzi informator o pseudonimie Donk, który niejednokrotnie serwował sprawdzone informacje dotyczące tytułów Elektroników. Jego zdaniem – FIFA 23 podąży szlakiem wyznaczonym przez eFootball i zostanie przekształcona w darmową grę-usługę. Choć nie jest to w żaden sposób potwierdzona informacja, ciężko odmówić jej racji bytu. Tego typu posunięcie EA wydaje się dosyć prawdopodobne, zwłaszcza, że miłośnicy FIFY z roku na rok coraz bardziej narzekają na coraz mniej wyraźne zmiany względem poprzednich odsłon.

Większość graczy kupuje nowe odsłony FIFY głównie dla zaktualizowanej wersji Ultimate Team oraz aktualnych składów. Samo EA od wielu lat zarabia znacznie więcej na samych mikrotransakcjach niż na sprzedanych kopiach gry, a więc przejście na model wieloletniej, regularnie aktualizowanej wersji zdecydowanie nie brzmi głupio. 

O trafności tezy zaproponowanej przez Donka przekonamy się już w przyszłym roku. Nawet jeśli przejście na model f2p nie nastąpi w przypadku FIFY 23, to bardzo możliwe, że stanie się to w ciągu kilku najbliższych lat. Wieloletni gracze FIFY coraz częściej wspominają o „kupowaniu tej samej gry każdego roku”, a to mogłoby być całkiem dobre rozwiązanie.źródło: Comicbook 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.