ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Film Demon Slayer: Mugen Train najbardziej dochodową japońską produkcją na całym świecie!

Pod koniec zeszłego roku pisaliśmy o tym, że pełnometrażowe Kimetsu no Yaiba, wyprzedziło box office kultowego Spirited Away, stając się tym samym najbardziej kasowym filmem w dziejach Japonii. Mugen Train pobił właśnie tą samą produkcję Studia Ghibli w zarobku globalnym, stając się numerem 1., ze wszystkich japońskich filmów. 

 

Kontynuacja pierwszego sezonu anime w formie pełnometrażowej rozbiła bank, osiągając niebywałą sprzedaż w wysokości 27.45 milionów biletów oraz 37,776,680,150 jenów (około 360 milionów $) w samym kraju kwitnącej Wiśni. Film pojawił się również w innych krajach Azji – w tym między innymi w Chinach, Wietnamie oraz Korei Południowej – gromadząc na całym kontynencie łączny zarobek w wysokości 399.18 milionów.

Na całym świecie Demon Slayer: Mugen Train zarobił już ponad 401,5 milionów $, co czyni go najbardziej dochodowym japońskim filmem na całym globie!Zaszczytem tym aż do tej pory cieszył się film Spirited Away, który mimo iż pod względem japońskiego box office’a został pokonany przez Demon Slayera jeszcze w zeszłym roku, tak w przypadku globalnej sprzedaży cieszył się wynikiem wynoszącym aż 395,5 milionów $.

Rekord ustanowiony przez Mugen Train z pewnością nie zostanie prędko pobity, a i budzi spore zaskoczenie gdy zwróci się uwagę na pandemiczne realia towarzyszące jego premierze.źródło: Anime News Network 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: