ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Film Jujutsu Kaisen 0 zarobił ponad 58 milionów dolarów w 15 dni od premiery!

Film Jujutsu Kaisen 0 zadebiutował na ekranach japońskich kin 24 grudnia 2021 roku. Produkcja wykręciła drugie najlepsze otwarcie w Japonii i już teraz zarobiła niemal 60 milionów dolarów! Czy są jednak szanse na przebicie kinowego Demon Slayer’a

 

Od początku mówiło się, że pełnometrażowy Jujutsu Kaisen 0 może wykręcić znakomite wyniki box office. Na razie sprawdza się to w 100%, gdyż w 15 dni od premiery, film obejrzało ponad 4,9 milionów osób! Łączna sprzedaż – po nieco ponad dwóch tygodniach – przekłada się na kwotę 6,7 miliarda jenów, czyli ok. 58 milionów dolarów.

Produkcja już teraz zdaje sobie radzić lepiej niż najbardziej dochodowa japońska premiera zeszłego roku. W 2021 był nią film Evangelion: 3.0+1.0: Thrice Upon A Time, który kinową emisję zamknął z wynikiem 88 milionów dolarów. Zarobek kinowego Evangeliona – po 21 dniach od premiery – wynosił jednak 52,5 mln $, co daje spore szanse na pobicie zeszłorocznego rekordzisty.Kinowa produkcja stanowi adaptację mangi Jujutsu Kaisen 0: Tokyo Prefectural Jujutsu High School. Ta zadebiutowała 28 kwietnia 2017 roku na łamach magazynu Jump GIGA i prezentuje wydarzenia sprzed 1. sezonu serii.

Mimo świetnych wyników sprzedaży, Jujutsu Kaisen 0 nawet nie zbliżył się do wyniku osiągniętego przez Demon Slayer – The Movie: Mugen Train. Wspomniana produkcja zarobiła 43,85 miliona dolarów w sam weekend otwarcia, a dziś posiada box office wynoszący ponad 503 miliony dolarów oraz tytuł najbardziej dochodowego japońskiego filmu na świecie. 

Dla kinowej adaptacji #0 będzie to raczej nie do przebicia, jednak wynik wciąż rysuje się bardziej niż dobrze. źródło: Anime News Network 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.