ANIME I MANGA NEWS

Firma Fender z zapowiedzią gitary Telecaster stworzonej z okazji nadchodzącego filmu Evangelion 3.0+1.0

Stworzona w 1946 roku firma Fender, zajmuje się produkcją gitar, które na całym świecie cieszą się ogromną renomą. Amerykańska firma zdecydowała się na stworzenie wyjątkowo ciekawego modelu gitary Telecaster, który może przypaść do gustu fanom Evangelion’a.

Model gitary elektrycznej Telecaster został stworzony przez Fender w 1950 roku i jest po dziś dzień jednym z najpopularniejszych, flagowych modeli oferowanych przez firmę oraz jednym z najpopularniejszych kształtów gitary elektrycznej na świecie. Japoński oddział Fendera podzielił się właśnie wyjątkowo ciekawym projektem nadchodzącej gitary, której wygląd został zainspirowany postacią Asuki Langley z Neon Genesis Evangelion. Instrument powstał z okazji  premiery najnowszego filmu Evangelion 3.0+1.0, którego premiera została niedawno odwołana przez koronawirusa.

Fender 2020 Evangelion Asuka Telecaster posiada barwy nawiązujące do Evangeliona 02, którego pilotem jest Asuka właśnie. Na 12. progu znalazł się świetnie prezentujący się symbol EVA 2, a interesujący akcent znajdziemy też z tyłu korpusu, gdzie na czarnej blaszce umieszczone zostało logo NERV oraz trzy-cyfrowy numer seryjny instrumentu. Nakład gitary będzie mocno limitowany, co sugeruje nam cena wynosząca 259,000 jenów, czyli około 2420$. Instrument ma być dostępny do zakupienia jedynie w Japonii już od połowy czerwca tego roku.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.