GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Game Builder Garage – Gra do tworzenia gier zapowiedziana przez Nintendo

Nie każda nowa produkcja na Nintendo  Switch musi być zapowiedziana podczas imprez pokroju Nintendo Direct. Game Builder Garage ogłoszone zostało ni stąd ni zowąd i zapowiada się na pozycję naprawdę godną uwagi. Szczególnie dla osób, chcących rozpocząć swoją przygodę z programowaniem!

 

Game Builder Garage zapowiada się na przystępny kreator gier dla każdego. Opublikowany zwiastun prezentuje, iż wszystko ubrane będzie w intuicyjną i atrakcyjną wizualnie formę, znaną z gier takich jak LABO czy Super Mario Maker. Twórcy zapowiadają, że wszystkiego będzie można z łatwością nauczyć się krok po kroku, dzięki licznym poradnikom zawartym w grze.

Sam proces programowania przypomina ten, dobrze znany użytkownikom Unreal Engine. Nie będzie o wymagał znajomości konkretnych języków programowania, skupiając się na łączeniu wielofunkcyjnych bloków i ich wzajemnych zależności. Wszystko podane zostanie w oprawie, przywodzącej na myśl Loco Roco, dzięki czemu z tworzeniem powinien poradzić sobie nawet młodszy gracz.Game Builder Garage zadebiutuje w sklepie Nintendo już 11 czerwca, w cenie wynoszącej około 30$. 

Co ciekawe, produkcja będzie wspierać obsługę myszki, którą wpiąć można do konsoli przez zawarty w doku port USB.źródło: Kotaku 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: