GAMING MOBILE NEWS

Genshin Impact trzecią najlepiej zarabiającą grą mobilną!

Produkcja chińskiego studia MiHoYo szturmem wbiła się na szczyt runku mobilnego, natychmiast zdobywając zainteresowanie milionów graczy. Tytuł pod koniec zeszłego roku został wybrany na najlepszą aplikację sklepu Google Play, a obecnie radzi sobie niewiele gorzej. Zarobki z ostatnich miesięcy są co najmniej imponujące!

 

Wyniki z pierwszych pięciu miesięcy od premiery pokazują, że Genshin Impact wciąż jest na fali – i to takiej naprawdę wysokiej. Przychód z samych platform mobilnych wyniósł w tym okresie blisko 874 miliony dolarów, co jest trzecim najwyższym wynikiem wśród wszystkich gier przeznaczonych na smartfony.

Twórcy produkcji wyznali niedawno, iż zamierzają przeznaczać na rozwój tytułu co najmniej 200 milionów dolarów rocznie, co w świetle najnowszych statystyk nie jest już aż tak szokujące. Omawiane dane pochodzą z raportu opublikowanego przez firmę analityczną Sensor Tower, z którym możecie dokładniej zapoznać się poniżej:Dane pochodzą z okresu o 28 września 2020 do 28 lutego 2021 roku. / Sensor Tower

Jak widać na powyższym wykresie, chińska aplikacja zarobkowo przeskoczyła Pokemon GO oraz Robloxa. Wciąż daleko jej natomiast do liderów zestawienia, jakimi są Honor of Kings (1,2 mld $) oraz PUBG Mobile (1,1mld $).

Warto wspomnieć, że lwia część całkowitego zarobku Genshin Impact pochodzi z samych Chin, których mieszkańcy odpowiadają za aż 71% wszystkich przychodów. Nie zapowiada się, aby popularność produkcji miała w najbliższym czasie ulec jakiemukolwiek osłabieniu – a biorąc pod uwagę, że mikropłatności w formie loot box’ów wprowadzane są do niej regularnie – w parze z sukcesem iść będzie zapewne coraz większy zarobek.źródło: GRY-OnLine.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.