GAMING MOBILE NEWS

Genshin Impact zarobiło 100 milionów dolarów w pierwsze dwa tygodnie od premiery!

Najnowsza produkcja twórców Honkai Impact 3rd cieszy się coraz większym zainteresowaniem graczy, którzy do tej pory z niedowierzaniem patrzą na to, jak wiele zawartości oferuje bezpłatny Genshin. Tytuł radzi sobie wyśmienicie, przede wszystkim na rynku mobilnym, generując zawrotną sumę 100 milionów dolarów, w pierwsze 14 dni od premiery. 

 

Pomimo wielu zarzutów dotyczących wybrakowanego multiplayera oraz nadmiernej inspiracji Breath of the Wild, opinie graczy o nowym dziecku studia MiHoYo są w większości pozytywne. Na samych urządzeniach mobilnych, Genshin Impact, zostało pobrane ponad 23 miliony razy w ciągu pierwszego tygodnia, a w ciągu kolejnych siedmiu dni, przyniosło chińskiemu deweloperowi, łącznie ponad 100 milionów dolarów zarobku. Podobno dokładnie tyle wynosił budżet gry oraz wszystkich związanych z nią zabiegów marketingowych, a więc mimo finansowego rozmachu, zwrócił się on bardzo szybko.Źródłem monetyzacji gry są mikrotransakcje, które są charakterystyczną cechą gier z mechaniką gacha. Uzbierane w grze waluty możemy wymieniać na losowanie nowych postaci oraz przedmiotów, kosmetykę elementów wyposażenia czy różnego rodzaju bonusy, które szczególnie chętnie kupowane są przez graczy z USA, Chin oraz Japonii.

źródło: PPE

2 komentarze

  1. „Źródłem monetyzacji gry są wszechobecne mikrotransakcje, które są charakterystyczną cechą gier z mechaniką gacha.”

    Wszechobecne? No chyba nie. W tej grze nie ma ani grama irytujących mikrotransakcji.
    Wydałem łącznie 5 dolarów na miesiączny pakiet.
    Mam 30lvl AR i pod and 60h. Bawię się o niebo lepiej niż przy jakimkolwiek ZACHODNIM (japońskie gry to co innego) tytule AAA wypuszczonym przez ostatnie 10 lat 🙂

    A gra zarabia bo jest po prostu dobra. Świetny soundtrack, genialne aktorstwo głosowe (japońska ścieżka dialogowa, czyli ta polecana przez samych twórców w każdym języku na ich stronie to jedni z najlepszych aktorów głosowych obecnych czasów), ciekawy świat oraz system walki oraz naprawdę fair system płatności.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.