GAMING MOBILE NEWS

Genshin Impact został najlepszą grą 2020 roku w Google Play!

28 września tego roku zadebiutowało Genshin Impact, czyli najnowsza produkcja od chińskiego dewelopera MiHoYo. Gra trafiła na konsole (XO,XSX/S,PS4,PS5), komputery osobiste i smartfony, szybko zyskując globalną popularność oraz zaliczając wyśmienity start finansowy. Genshin wciąż radzi sobie bardzo dobrze i właśnie został wybrany grą roku w Google Play.

 

Niezbyt pozytywny 2020 powoli dobiega końca, a więc wielkimi krokami zbliża się czas wyróżnienia najlepszych tytułów growych bieżącego roku. Na większą skalę wydarzy się 11 grudnia, podczas gali The Game Awards 2020, jednak już teraz poznaliśmy najlepszą w tym roku produkcję mobilną na system Android. Google Play postanowił przyznać ten tytuł grze Genshin Impact, wskazując na tętniący życiem otwarty świat, ponadprzeciętną oprawę audiowizualną oraz dynamiczny system walki. 


Produkcja już w pierwszych dniach od premiery zdobyła szczyty rynku mobilnego, stając się najlepszym globalnym debiutem w historii chińskiej branży gierNa samych urządzeniach mobilnych – i w zaledwie cztery dni od premiery – Genshin został pobrany ponad 17 milionów razy, by miesiąc później stać się najlepiej zarabiającą cyfrową grą mobilną października, przy imponującym wyniku 250 milionów dolarów przychodu. Gra jest regularnie aktualizowana o nową zawartość i już w przyszłym roku, ma zawitać również na konsoli Nintendo Switch.źródło: GRY-OnLine.pl

 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.