GAMING NEWS

Ghost of Tsushima – Sony pokazało 20-minutowy gamplay tytułu. Oto wszystko co wiemy o grze studia Sucker Punch:

Pierwszy trailer Ghost of Tsushima pojawił się pod koniec 2017 roku, a produkcja zainteresowała całą masę graczy przede wszystkim swoją wyjątkowo klimatyczną oprawą wizualną. Na konkretny wgląd w grę musieliśmy czekać aż do 14 maja bieżącego roku, kiedy to Sony opublikowało pierwszy, niespełna 20-minutowy materiał z rozgrywki. Oto wszystko, czego dowiedzieliśmy się o nadchodzącym, samurajskim tytule:

Pierwsze minuty gameplay’u Sony poświęciło tematowi eksploracji.  Ukazane zostały poszczególne, bardzo klimatyczne scenerie gry, zarys mapy świata oraz testowa podróż do wyznaczonego celu. Podczas tego ostatniego, odpowiedzialne za grę, studio Sucker Punch, przy okazji sprzedało nam informację o samym sposobie podróżowania, jakim jest jazda konna. Swojego zwierzęcego towarzysza , gracz może przyzwać na podobnej zasadzie co w Assassin’s Creed: Brotherhood, czy najnowszym Wiedźminie. Jak wynika z materiału – możliwa będzie również szybka podróż.

Kluczowy elementem Ghost of Tsushima jest oczywiście walka, którą możemy poprowadzić w sposób jawny i brutalny lub eliminując przeciwników, pozostając w ukryciu. Przedstawione w materiale z rozgrywki pojedynki, bardzo mocno przypominają formułę walki znaną z serii Assassin’s Creed i to zarówno te w formule otwartej, jak i te prowadzone w trybie „Ducha” . Gracz może eliminować cele przy pomocy katany, którą można również parować uderzenia przeciwników, a interesującą ciekawostką jest możliwość „podziękowania” zmarłemu oponentowi, w celu oddania mu należytego szacunku. Same starcia zrealizowane są w sposób krwawy i bardzo widowiskowy i z pewnością powinny usatysfakcjonować miłośników samurajskiego klimatu. Gracze preferujący skrytobójcze, bezszelestne formy eliminacji celu, dostaną do dyspozycji odpowiednie do tego typu manewrów, wyposażenie, w tym pokazane w materiale bomby dymne, pozwalające na zdezorientowanie wrogów.

Twórcy gry zachęcają do ogrywania jej w języku japońskim z dodatkowymi napisami, co zgodnie ze słowami narratora gameplay’u – „zalecane jest od pierwszej minuty gry”. Przedstawiono również ekwipunek gry, w którym możemy zmieniać swoje uzbrojenie, co wpływa zarówno na sam wygląd naszego bohatera, jak i na odblokowywanie nowych zdolności, w przypadku wyposażenia Jina w konkretny rodzaj arsenału. Na końcu zaprezentowany został tryb kinowy, który pozwala na ogrywanie tytułu w wersji czarno-białej. Ten, może bardzo przypaść do gustu fanom starej, japońskiej kinematografii, bowiem gra wygląda w nim absolutnie zjawiskowo.

Planowana data premiery Ghost of Tsushima przypada na 17 lipca 2020 roku, póki co, wyłącznie na konsole PlayStation4. Cały omówiony powyżej gameplay tytułu możecie zobaczyć tutaj:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.