GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Google Doodle z okazji Igrzysk Olimpisjkich jest grą JRPG

Właśnie dzisiaj – z rocznym opóźnieniem spowodowanym przez pandemię – ruszyły Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio. Firma Google przygotowała z tej okazji naprawdę wyjątkową odsłonę swojej wyszukiwarki. Nowy Doodle jest bowiem pełnoprawną grą w klimacie JRPG! 

 

Google Doodle jest bardzo ciekawą tradycją świata wirtualnego, która rozpoczęta została w 1998 roku przy okazji eventu Burning Man. Polega ona na tymczasowym przeprojektowaniu loga najpopularniejszej wyszukiwarki, co ma na celu celebracje różnorodnych wydarzeń, świąt czy osiągnięć. Firma wielokrotnie przygotowywała już Doodle związane z Igrzyskami Olimpijskimi, jednak tegoroczny wariant jest naprawdę wyjątkowy. 

Doodle stworzone z okazji rozpoczynających się właśnie Igrzysk Olimpijskich w Tokio jest nie tyko logiem, ale i grą przeglądarkową! Jest to jedna z bardziej interaktywnych wersji logotypu Google ostatnich lat, która przez najbliższe tygodnie, dostępna będzie z poziomu startowej strony wyszukiwarki. Produkcja składa się z siedmiu sportowych mini-gier, różnorodnych questów oraz wstawek anime przygotowanych przez Studio 4°C. Całość ubrana została w stylistykę klimatycznego, pikselowego JRPG-a, który okazuje się być wyjątkowo grywalny! W grze zawarte zostały konkurencje takie jak łucznictwo, rugby, tenis stołowy czy pływanie synchroniczne, jednak do roboty w grze jest znacznie więcej! Olimpijskie Doodle powinno być dostępne do 8 sierpnia, a więc każdy powinien znaleźć czas na obadanie tematu.

Google wydało nawet specjalny mini-dokument, pokazujący proces powstawania projektu, który możecie zobaczyć poniżej:Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.