GAMING NEWS PLOTKA

Świeża plotka głosi, że GTA 6 ma kosztować 150$ w dniu premiery

GTA 6 jest obecnie najbardziej wyczekiwaną grą na świecie, a może nawet najbardziej wyczekiwanym tytułem w historii branży gier. Spekuluje się, że produkcja Rockstar Games pobije wszystkie możliwe rekordy sprzedaży. Chyba że najnowsza plotka związana z ceną gry okaże się prawdziwa…

 

Internauci od kilku dni wyrażają swoje zaniepokojenie w związku z najnowszą pogłoską dotyczącą Grand Theft Auto 6. Kontynuacja GTA V – które nawiasem mówiąc lada dzień kończy równą dekadę – może kosztować nawet dwukrotność ceny innych tytułów AAA!

Ów pogłoskę zasiał w sieci serwis NicheGamer, a jej bezpośrednim źródłem ma być zeszłoroczny wyciek danych związany z GTA 6. Jego częścią rzekomo była treść konwersacji między developerami GTA 6, którzy w rozmowie między sobą wymienili kwotę 150$ w dniu premiery gry.Powodem tak zaporowej ceny ma być ogromny budżet gry, który już teraz ma wynosić ponad 2 miliardy dolarów. Do tego dojdą oczywiście wydatki Rockstar Games związane z promocją gry, które dołożą do tej kwoty kolejne setki milionów dolców.

NicheGamer sugeruje, że zaporowa cena w dniu premiery gry ma być odpowiedzią firmy właśnie na jej ogromny budżet. Dla porównania – łączny koszt wyprodukowania i wydania GTA V wyniósł około 265 milionów dolarów.

Obecnie jest to oczywiście nic więcej jak tylko plotka, do której Rockstar póki co nie odniósł się w żaden sposób. Jeśli ów informacja okaże się prawdą, może jednak wywołać ogromną wrzawę, zwłaszcza, że gracze już teraz nie są zbyt zadowoleni z wydawania na nowe gry ponad 300 złotych. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.