JAPONIA NEWS TECHNOLOGIA

Ogłoszono datę otwarcia pełnowymiarowego, ruchomego Gundama w fabryce w Yokohamie!

W październiku 2009 roku, na terenie japońskiej wyspy Odaiba, stanął model Gundama RX-78-2 w skali 1:1, który został stworzony z okazji 30-lecia serii Gundam. Po 10 latach, podczas transmisji z okazji 40-lecia marki, ogłoszona została budowa kolejnej jednostki o podobnych rozmiarach, lecz… znacznie mniej statycznej.

 

Fabryka Gundam w Yokohamie to placówka, której powstanie jest owocem konkursu Gundam Global Challenge, który wyłonić miał inżynierów oraz naukowców z całego świata, zdolnych wymyślić oraz wcielić w życie efektywny sposób poruszania się dla pełnowymiarowych modeli Gundamów. Placówka miała zaprezentować światu efekty swoich prac już w październiku tego roku, jednak plany te zostały pokrzyżowane przez globalną pandemię. Internet obiegają od kilku dni materiały wideo, prezentujące ukończonego już, 18-metrowego robota, stawiającego swoje pierwsze kroki, a oficjalne otwarcie wyjątkowo niecodziennej (…i ważącej ponad 25000 kg) atrakcji będzie miało miejsce już 19 grudnia 2020 roku!  
Poza samym ruchomym Gundamem – który zdecydowanie będzie główną atrakcją Gundam Factory Yokohama – w specjalnie przygotowanej infrastrukturze, nie zabraknie również innych miejsc godnych uwagi odwiedzających. Na zainteresowanych czekać będą między innymi: kawiarnia, taras widokowy, sklepy z pamiątkami oraz osobna strefa GUNDAM-LAB, w której zobaczyć będzie można proces powstania ruchomego modelu oraz wirtualnie zasiąść w jego kokpicie w symulacji VR. Bilety do Fabryki Gundam w Yokohamie kosztować będą 16$(62zł) w przypadku dorosłych oraz 10$(39zł) dla dzieci w wieku 6-12 lat. Wstęp będzie ograniczony czasowo od 19 grudnia 2020 do 31 marca 2021 (po tej dacie, fabryka będzie zapewne przygotowywać się do stałego otwarcia).

źródło: SoraNews24

zdjęcia: oficjalna strona Gundam Factory

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.