GAMING NEWS

Gwint migruje na platformę Steam!

Wiedźmińska gra karciana od CD Projektu zachwyciła masę graczy na całym świecie, jeszcze zanim doczekała się swojego własnego tytułu. Nie tak dawno temu, Gwint doczekał się portu na urządzenia mobilne, natomiast teraz wersja na PC trafiła do biblioteki platformy Steam! 

Gwent: The Witcher Card Game można od teraz pobrać za pośrednictwem Steam. Karcianka od CDP była do tej pory, w przypadku PC, dostępna jedynie na GOG-u, a podpięcie się pod usługę Valve, może przyczynić się do wzrostu jej popularności. Ta, będzie teraz niezwykle potrzebna, aby utrzymać się na karcianym rynku, który niedawno doczekał się nowego konkurenta, w postaci Legends of Runeterra od Riot Games.  Tytuł podlega pełnemu cross-play’owi oraz otrzymał swoją własną Steam’ową listę osiągnięć. 

Polskie studio na chwilę obecną odpuściło aktualizowanie konsolowych wersji gry, głównie ze względu na prace optymalizacyjne związane z mobilnym portem produkcji. Teraz, gdy Gwint dostępny na jest na Steam i posiada porządną wersję smartfonową, CD Projekt będzie najpewniej pracował nad nowym contentem, który trafiać będzie do karcianki w przyszłych aktualizacjach.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.