GAMING NEWS

Half Life: Alyx najpopularniejszą produkcją VR na platformie Steam

Wyczekiwana przez masę fanów nowa odsłona Half Life’a przez ostatnie lata urosła do rangi gamingowego Świętego Grala. Od premiery Half Life 2 minęło już prawię 16 lat, a gdy wszyscy powoli już tracili nadzieję, niespodziewanie pojawia się Half Life: Alyx. Wszystko zapowiada się wręcz bajecznie dopóki nie okazuje się, że sam tytuł…dostępny będzie wyłącznie na VR. 

Wypuszczenie nowej gry z pod szyldu Half Life’a i umożliwienie jej ogrania jedynie małemu procentowi graczy posiadającym sprzęt do VR, jest krokiem tak cholernie odważnym, że aż imponującym. Valve podjęło niezwykle ryzykowny krok, który o dziwo okazał się strzałem w dziesiątkę. Ocena 92/100 na Metacriticu i pełne 10/10 na platformie Steam wyciągnięte z ponad 12 000 ocen pokazują, że nowy HF to nie kolejna na rynku produkcja eksperymentująca z wirtualną rzeczywistością, a pełnoprawny tytuł jak najbardziej godny uwagi graczy. Wyjątkowo dobrze przemyślane sterowanie, wypchane szczegółami interaktywne środowisko, a przede wszystkim rzetelne oddanie klimatu serii sprawiły, że tytuł szybko wskoczył na pierwszą pozycję wśród VR-owych produkcji na Steamie. 

Premiera Half Life: Alyx miała miejsce 23 marca, a z danych opublikowanych przez serwis Steam Spy wynika, że tytuł zakupiło już ponad 400 tysięcy graczy.  Nowej produkcji Valve udało się również pobić rekord w ilości osób grających w tytuł VR jednocześnie, odnotowując imponującą jak na tą platformę liczbę 42 858 osób, ogrywających Alyx symultanicznie. 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.