ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Hayao Miyazaki przerywa emeryturę, aby stworzyć ostatni film dla Studia Ghibli!

Choć Hayao Miyazaki zdecydował się przejść na emeryturę w 2013 roku, wygląda na to, że reżyser bardzo chce dać światu coś jeszcze. Założyciel studia Ghibli potwierdził przerwanie reżyserskiego odpoczynku, aby stworzyć swój nowy, „ostatni” film!

 

W rozmowie z The Ney York Times, Hayao Miyazaki potwierdził, że ponownie przerywa swoją reżyserską emeryturę! Ojciec studia Ghibli powróci wielu latach przerwy, aby stworzyć nowy film pełnometrażowy, zatytułowany How Do You Live? 

Nadchodząca w nieokreślonej przyszłości produkcja bazować ma na, wydanej w 1937 roku, powieści autorstwa Genzaburo Yoshino. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o niej w 2017 roku, a rok temu ujawniono, że jest ona ukończona w 15%. Reżyser na razie nie zdradził bardziej znaczących szczegółów, jednak podtrzymał, iż będzie to „fantastyka ogromnej skali”. Zapytany o to czemu zdecydował się stworzyć nowy film, Hayao Miyazaki odpowiedział, że „po prostu ma taką ochotę”. Nieco inne zdanie na ten temat ma jednak jego syn oraz reżyser niedawno wydanego Aya and the Witch – Goro Miyazaki. Uważa on, że „ojciec zwyczajnie nie jest w stanie żyć bez tworzenia.”

Według wcześniejszych doniesień, nadchodzący film ma być rysowany klatka po klatce, co ucieszy zapewne anty-fanów animacji trójwymiarowych. Animacje 3D spod szyldu Ghibli, będą jednak tworzone coraz częściej, o czym niedawno wypowiedział się Goro Miyazaki:

„Po pierwszych projektach 3D CGI, które wykonaliśmy w Studiu Ghibli, dużym plusem było zdanie sobie sprawy, że potrafimy tworzyć filmy w tej technice. Patrząc na klasyczną animację oraz animację 3D od razu widać, że są to dwie kompletnie odrębne formy sztuki. Posiadają one jednak wiele cech wspólnych. Ich odkrywanie było fascynujące i z pewnością utoruje ścieżkę dla wielu przyszłych projektów. Sądzę, że będziemy tworzyć i takie i takie filmy.” – wyznał Goro Miyazaki w rozmowie z serwisem NMEźródło: The New York Times

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.