JAPONIA NEWS REAL LIFE

Hello Kitty z własną kawiarnią na terenie japońskiego lotniska Narita

W usytuowanym 60 kilometrów od Tokio, lotnisku Narita National Airport, otwarta została placówka gastronomiczna, która w najbliższym czasie z pewnością będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem odwiedzających.  Ograniczona czasowo kawiarnia Hello Kity działa już od ponad 10 dni i pozostanie otwarta przez kilka najbliższych miesięcy. 

Z usług, znajdującego się przy drugim terminalu lotniska, lokalu Hello Kitty, podróżni (i nie tylko*) skorzystać mogą od 2 lipca do 2 października 2020 roku. Oryginalna kawiarnia powstała w ramach strefy Narita Anime Deck, która otwarta została w 2019 i co jakiś czas otwierane są tam różne placówki, nawiązujące do różnych marek oraz serii z japońskiej popkultury. Termin otwarcia kawiarni zdecydowanie nie jest dla niej sprzyjający, przez co wielu chętnych niestety nie będzie miało okazji jej odwiedzić w związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią. Wszyscy mogą jednak zobaczyć (całkiem kosztowną) zawartość oferowanego na miejscu menu, które wraz ze zdjęciami, opublikowane zostało na stronie Anime! Anime!

Burger z zapiekanym krokietem – 1500¥ (ok. 55 zł)
Miłosne Różowe Curry – 1500¥ (ok. 55zł)
Naleśnik Truskawkowy – 1400¥ (ok. 50 zł)
Kolorowe Bubble Tea – 720¥ (ok. 26zł)
Deser Truskawkowy – 1200¥ (ok. 44zł)
Kawa z piankami Marshmallow – 800¥ (ok. 29zł)
Hello Kitty Latte – 720¥ (ok. 26zł)  *Jadalny nadruk występuje w 46 wariantach, z których każdy nawiązuje do innego roku działalności marki Hello Kitty od 1974 do 2020 roku.

W kawiarni, poza jedzeniem i piciem, znaleźć można również specjalny kącik wystawowy, przybliżający historię Hello Kitty na przestrzeni poszczególnych lat oraz strefa Hello Kitty Quiz, w której można wygrać symboliczne nagrody rzeczowe.

*Strefa, w której znajduje się kawiarnia, znajduje się poza ograniczonym obszarem lotniska, a więc lokal odwiedzić może każdy chętny. 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.