ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Hollywoodzka adaptacja My Hero Academia z ogłoszonym reżyserem

O nadejściu filmowej adaptacji mangi My Hero Academia dowiedzieliśmy się jeszcze w 2018 roku. Ów produkcja szykuje się na projekt znacznie pokaźniejszy od wielu dotychczasowych aktorskich ekranizacji mang i może okazać się wyjątkowo warta uwagi. Poznaliśmy właśnie reżysera filmu, którym został autor wielu innych adaptacji live-action. 

 

Zgodnie z doniesieniami serwisu Variety, rolę reżysera nadchodzącego filmu osadzonego w uniwersum Akademii Bohaterów, objął Shinsuke Satō. Filmowiec miał już okazję zasiąść na krześle reżyserskim przy okazji produkcji, takich jak aktorskie wydania Bleach’a oraz Alice in Borderlands.

Wyprodukowaniem filmu zajmie się firma Legendary Entertainment, pod której szyldem, na ekrany kin trafiło wiele blockbusterowych tytułów kina akcji. Rolę głównych producentów projektu objęli Alex Garcia oraz Jay Ashenfelter, których praca ma być na bieżąco konsultowana z edytorem wydawnictwa Shueisha – Ryōsuke Yoritomim.Nie da się ukryć, że aktorskie adaptacje mang w chwili obecnej nie cieszą się zbyt dobrą renomą. Dotychczasowe albo wychodziły zwyczajnie kiczowato przez zbyt niski budżet, albo całkowicie rujnowały ducha oryginału. Aktorski film bazujący na My Hero Academia ma jednak szansę wyjść na przeciw uklepanym stereotypom, łącząc dwa, rzadko występujące razem czynniki.

Prawdopodobnie po raz pierwszy w historii tego typu projektów, nadchodzący film posiadać będzie zarówno adekwatne zaplecze finansowe jak i odpowiednich ludzi, którzy będą pilnować, aby produkcja nie skręciła w niewłaściwą stronę. Czas pokaże co z tego wyjdzie, jednak wiele wskazuje na to, że może być nie najgorzej! źródło: Anime News Network 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.