GAMING NEWS REAL LIFE

Unikatowy egzemplarz Super Mario Bros. 3 sprzedany za ponad 150 tysięcy dolarów

Nie od dziś wiadomo, iż co poniektóre egzemplarze gier retro, potrafią dziś osiągnąć ceny lepszych modeli samochodów bądź mieszkań w centrum dużego miasta. Nie jest to żadne wyolbrzymienie, co udowadnia jeden z przedmiotów, sprzedanych w domu aukcyjnym Heritage Auctions, a dokładnie egzemplarz gry Super Mario Bros. 3 na konsolę NES. 

 

Zapaleni kolekcjonerzy z różnych stron globu, w ostatni piątek, stanęli do zaciekłej walki o idealnie zachowany egzemplarzy Super Mario Bros. 3 z 1990 roku. Wspomniana kopia gry nigdy nie była wyjęta z pudełka oraz wciąż posiada wszystkie fabryczne plomby, co zapewniło jej imponującą ocenę 9,2/10, jednak nie był to główny powód, dla którego przedmiot wzbudził ogromne zainteresowanie kolekcjonerów.

Lwia część wartości gry tkwi w bardzo rzadkim umiejscowieniu napisu „Bros.”, który w zdecydowanej większości zachowanych do dziś egzemplarzy, znajduje się po prawej stronie tytułu. Gra wystawiona w Heritage Auctions była rzadkim wydaniem z napisem po lewej stronie, co uczyniło ją iście unikatową.Kopię gry w tak wysoko ocenionym stanie oraz w tak rzadkim wydaniu zarazem, uznać można za istnego kolekcjonerskiego grala –  i co oczywiste – został on sprzedany za cenę adekwatną do swej wyjątkowości. Zwycięzca aukcji musiał wyłożyć kwotę równą aż 156 000 $, czyli ponad 580 tysięcy złotych. 

Mimo iż tego typu inwestycja może wydawać się niektórym mało rozważna, to na dobrą sprawę wcale taka nie jest. Tego typu egzemplarze gier retro czy kart kolekcjonerskich zyskują na wartości z każdym kolejnym rokiem, a więc po odpowiednim czasie, sprzedać można je ze sporym zyskiem.źródło: The Verge

2 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.