GAMING NEWS

J. K. Rowling nie jest zaangażowana w prace nad Hogwarts Legacy

Zapowiedź pierwszej porządnej produkcji z uniwersum Harry’ego Pottera wstrząsnęła internetem i narobiła ogromnych nadziei milionom fanów na całym świecie. Wielu internautów zaciekawionych było tym, czy nad grą pracuje autorka uniwersum, J. K. Rowling, jednak zgodnie z informacją wydawcy, pisarka nie jest w żaden sposób zaangażowana w powstawanie tytułu. 

Wokół autorki książek o Harrym Potterze pojawiło się ostatnio wiele kontrowersji, wywołanych jej stosunkiem wobec społeczności LGBT. Pisarka stanęła w ogniu krytyki internautów, a niedawne plotki głoszą, że sytuacja stała się na tyle nieciekawa, że aż zmusiła twórców Hogwarts Legacy do przesunięcia premiery gry o kilka miesięcy (tytuł miał rzekomo być zapowiedziany w okolicach początku pandemii). Twórcy gry zdają się wyraźnie odcinać od Rowling, gdyż jak możemy przeczytać w sekcji FAQ z ostatniej publikacji wydawcy – pisarka nie jest w żaden sposób powiązana z zapowiedzianą produkcją.  J. K Rowling nie jest bezpośrednio zaangażowana w prace nad grą, jednak jej niesamowity dorobek pisarski jest niezaprzeczalną podstawą zarówno tej, jak i wszystkich innych produkcji opartych o Świat Magii. Hogwarts Legacy nie jest nową historią spod pióra pisarki.” – czytamy w publikacji Warner Bros.

Możemy się jedynie domyślać czy brak zaangażowania Rowling jest świadomą decyzją twórców, czy może jej własną. Ta kwestia pozostać musi w sferze domysłów, jednak nie powinna w żaden sposób wpłynąć na grywalność świetnie zapowiadającego się Hogwarts Legacy.

źródło: GRY-OnLine

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: