JAPONIA NEWS POKEMON

Japońska prefektura Miyagi zainstaluje ponad 20 studzienek z Pokemonami

Pod koniec sierpnia zeszłego roku, omawialiśmy – wyjątkowy w skali globalnej – japoński trend na ozdobne studzienki kanalizacyjne. Przekroczony został wówczas próg stu zainstalowanych Poké Futa, czyli włazów zawierających motywy z Pokemonów. Okazuje się, że kolejne z nich pojawią się w prefekturze Miyagi i ma być ich ponad 20! 

 

Serwis Asahi Shimbun poinformował, iż ponad 20 miast usytułowanych w prefekturze Miyagi, wzbogaci się o wyjątkowe studzienki kanalizacyjne, przygotowane przez The Pokemon Company. Przedsięwzięcie jest częścią większego projektu o nazwie „PokeLids”, którego celem jest zainstalowanie pokemonowych włazów we wszystkich 47 prefekturach Japonii.

Podobne można już teraz znaleźć m.in. w Hokkaido, Iwacie, Fukushimie czy Kagawie – i poza funkcją czysto estetyczną – pełnią one również rolę PokeStop’a w mobilnej grze Pokemon GOPierwsze wzory studzienek zostały zaprezentowane 14 grudnia, podczas oficjalnej konferencji w ratuszu prefektury Miyagi.

Wiele studzienek w Miyagi zawierać będzie motyw jednego, konkretnego Pokemona – Laprasa, co nie jest rzecz jasna dziełem przypadku. Pokemon ten został oficjalnym Ambasadorem Wspierającym prefektury Miyagi w 2019 roku, stąd też to właśnie jego wizerunek będzie w tym rejonie najpowszechniejszy. Omawiane studzienki zostaną zainstalowane w ciągu kilku najbliższych tygodni, a w przyszłości ujawnionych zostanie ich znacznie więcej!

„Każda studzienka jest jedyną taką na całym świecie. Mam nadzieje, że ludzie z radością odwiedzą wszystkie z nich.” – powiedział gubernator Miyagi, Yoshihiro Muraiźródło: Asahi Shimbun 

 

 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.