ANIME I MANGA NEWS REAL LIFE

Japońska sieć Escape Room’ów ogłasza nowy tryb gry oparty o serię Neon Genesis Evangelion

Działająca na terenie Japonii oraz USA, firma SCRAP, to jedna z najpopularniejszych na świecie sieci, oferująca wydarzenia typu Escape. SCRAP posiada kilkanaście lokacji w samej Japonii i znany jest z oferowania sezonowych trybów gry, często opartych o filmy, seriale, czy anime. O najnowszej planowanej rozgrywce zrobiło się całkiem głośno, bowiem ma być ona oparta o Neon Genesis Evangelion. 

Gra zatytułowana “Espace from the Collapsing NERV” ma zadebiutować w 11 japońskich miastach, już 25 czerwca. Uczestnicy escape roomu będą mieli okazję wcielić się w rolę pracownika organizacji NERV i wspólnie z bohaterami serii (Shinji, Asuka, Rei, Mari, Misato) będą mieli za zadanie uciec z walącej się siedziby organizacji. Przez całą rozgrywkę, graczy wspomagać będzie Misato, która wydając kolejne polecenia, pomoże uczestnikom uniknąć kontaktu z Aniołami. Rozgrywka ma zawierać oryginalne głosy, ścieżkę dźwiękową oraz grafikę serii.  

Bilety na wydarzenie będzie można kupić już od 11 kwietnia. Póki co, wszystkie  lokale SCRAP pozostają zamknięte z powodu pandemii, a więc istnieje spora szansa na to, że event nie odbędzie się w planowanym terminie. Firma już w 2015 roku oferowała podobną rozgrywkę opartą na Evangelionie, która później trafiła do USA, a więc jest to niewykluczone i tym razem.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: