JAPONIA NEWS POKEMON

Japoński Rząd mianował Vaporeona „Ambasadorem Wód”

Uniwersum Pokemon było wykorzystywane już w bardzo wielu niecodziennych przedsięwzięciach. Mieliśmy już m.in. Slowpoke’a, który został maskotką lokalnej poczty czy Zapdosa, Moltresa i Articuno, których imiona nadano nowemu gatunkowi chrząszczy. Nieczęsto jednak, jeden z pokemonów zostaje… rządowym ambasadorem! 

 

Nie jest to żaden żart! Japońskie Ministerstwo Ziem, Infrastruktury, Transportu i Turystyki wybrało wodną ewolucję Eevee jako patrona podczas nadchodzącego Dnia Wody. W trakcie tego dnia – przypadającego na datę 1 sierpnia – Vaporeon obejmie stanowisko „Ambasadora Wód”! 

Dzień Wody jest nowym wydarzeniem w Japonii, które ma na celu szerzenie świadomości o istotnej roli wodnych zasobów i ich konserwacji. Nie należy mylić go z narodowym Marine Day  (Świętem Mórz), które obchodzone jest 22 lipca.Omawiana współpraca japońskiego rządu z pokemonami nie bezprecedensowa! Jeden z przykładów to wspomniany wcześniej Slowpoke, który został maskotką poczty w mieście Takamatsu. W podobnych rolach wystąpili również Lapras (jako patron transportu publicznego prefektury Miyagi) oraz Pikachu, który miał za zadanie zwiększenie turystyki w mieście Yokohama.

Pokemony często stanowią również wizualne urozmaicenie miejskiego krajobrazu Japonii. Można spotkać je w wielu miejscach, jednak na szczególną uwagę zasługują coraz powszechniejsze studzienki kanalizacyjne.źródło: CBR

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.