ANIME I MANGA GAMING NEWS

Junji Ito i Hideo Kojima mogą pracować nad wspólną grą

Junji Ito jest postacią, której zdecydowanie nie trzeba przedstawiać miłośnikom mrocznych klimatów. W takim sam sposób można wyrazić się o Hideo Kojimie, który z horrorem również ma niemało wspólnego. Wiele wskazuje na to, że wspomnieni twórcy mogą już w tej chwili być w trakcie prac nad nową grą z gatunku survival-horror!

Już niedługo możemy stać się świadkami jednej z bardziej obiecujących współprac w historii branży gier. Junji Ito, uznany na świecie mangaka oraz twórca kultowych serii  grozy takich jak Uzumaki czy Tomie, może już niedługo nawiązać współpracę z Hideo Kojimą. Niewykluczone również, że ta trwa już od jakiegoś czasu. Wszystko rozchodzi się o wywiad, którego Pan Ito udzielił podczas trwającego właśnie wydarzenia Comic Con 2020, a konkretniej o pytanie dotyczące jego potencjalnej pracy nad grą wideo, na które odpowiedział następującymi słowami:

„Znam Hideo Kojimę i odbyliśmy niedawno rozmowę na temat produkcji z gatunku horror, nad którą zamierza on teraz pracować. Zaproponował mi współpracę nad tym projektem, jednak narazie nie mogę zdradzić więcej szczegółów.” – wyznał Junji Ito

Wypowiedź artysty nie jest wystarczająca, aby potwierdzić ową współpracę, jednak zdecydowanie jest to informacja warta uwagi. Obydwaj twórcy niejednokrotnie potwierdzili, iż są w stanie dostarczyć kompletną i angażującą historię owianą mrokiem, a więc owoce ich potencjalnej kooperacji, mogą być absolutnym strzałem w rynkową dziesiątkę. Sam moment ogłoszenia tego typu informacji również nie wydaje się być przypadkowy. Lada moment, światło dzienne ujrzy animowana adaptacja Uzumaki od Junji’ego Ito, a w tym samym czasie, Kojima z sukcesami podbija rynek PC wyśmienitym portem Death StrandingRozwój sytuacji na pewno warto jest mieć na oku, bowiem już niedługo możemy poznać więcej szczegółów w tej sprawie. 

 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.