ANIME I MANGA NEWS

Junji Ito odstrasza koronawirusa rysując własną wersję Amabie

Junji Ito to człowiek, którego powinien znać każdy fan horroru, nawet jeśli nie jest mu po drodze z anime czy mangą. Ten, obecnie, 56-letni mangaka jest jednym z bardziej znanych rysowników na świecie, który odpowiada za dzieła, takie jak Uzumaki, Tomie, Gyo, czy Black Paradox. Artysta podzielił się właśnie swoim nowym szkicem, który ma odstraszyć koronawirusa. 

Prace stworzone przez Pana Ito są rajem dla osób miłujących się w sztuce niepokoju, a jego rysunki posiadają unikalny styl, którego próżno szukać u innych autorów. Mimo, iż artysta ma na swoim koncie wykreowanie wielu świetnych i przerażających za razem historii, jego najbardziej znanym dziełem jest zdecydowanie Uzumaki, czyli wizualna opowieść o mieście, obsesyjnie przesiąkniętym spiralami. Podczas gdy wszyscy fani artysty wyczekują animowanej adaptacji wspomnianej mangi, tworzonej przez IG Production USA oraz Adult Swim, rysownik podzielił się na Twitterze swoim najnowszym szkicem, przedstawiającym Amabie, czyli stworzenie znane z japońskich legend. 

Amabie to kreatura z japońskiego folkloru, która posiadała moc przepowiadania obfitych żniw oraz powstrzymywania epidemii. Opisywana jest ona jako trzynożna syrena, posiadająca ptasi dziób oraz długie, kruczoczarne włosy. Zgodnie z legendą z okresu Edo, Amabie wyłoniła się z morza na wybrzeżu prowincji Higo i rzekła: „Obfite zbiory będą trwać przez 6 najbliższych lat. Jeśli jakaś choroba zacznie się rozprzestrzeniać, pokażcie moją podobiznę tym, którzy na nią cierpią, a zostaną wyleczeni”. Oryginalne opracowanie istoty, którą stworzył Junji Ito, okraszone zostało słowami „Oby wszystko szybko wróciło do normy.”.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.