GAMING NEWS REAL LIFE

Już niedługo swojego własnego NES-a będzie można zbudować z klocków LEGO!

Wygląda na to, że współpraca Lego i Nintendo nie będzie ograniczać się jedynie do wypuszczonych niedawno, interaktywnych zestawów z Super Mario Bros. Te, trafią do sprzedaży w Europie i Ameryce Północnej już 1 sierpnia i jak się okazuję, tego samego dnia pojawić ma się coś jeszcze… 

Już na początku przyszłego miesiąca pojawić ma się zestaw LEGO, który może zainteresować wielu sympatyków retro grania. Równolegle z premierą serii zestawów z Super Mario Bros., światło dzienne ma ujrzeć, składający się z 2464 części, zestaw LEGO NES, który pozwoli nabywcom na odtworzenie klasycznej konsoli Nintendo, wraz z telewizorem, padem oraz klockową repliką kartridża. Poniżej możecie zobaczyć oficjalną zapowiedź LEGO NES-a na Twitterze oraz kilka zdjęć produktu, które wyciekły za sprawą chińskiego serwisu VJgamer.

Nieoficjalne zdjęcia zestawu zaczęły być manualnie ukrywane przez profil LEGO na Twitterze.

Poza walorami wizualnymi zestaw LEGO NES ma zawierać interesujące mechanizmy interaktywne. W ruchomej klapce od konsoli będzie można umieścić kartridż, a korbka umieszczona z boku telewizora, pozwoli na przemieszczanie się klockowej scenerii z gry Super Mario Bros. Cena zestawu według różnych źródeł szacowana jest na 250-340$. 

UPDATE Pojawił się nowy zwiastun:

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: