INTERNET NEWS POKEMON

Karta Pokemon TCG z Charizardem sprzedana za ponad 300,000$!

Nie od dziś wiadomo, że pojedyncze karty Pokemon TCG potrafią osiągać zawrotne kwoty w serwisach aukcyjnych. Zdaje sobie z tego sprawę coraz więcej osób, czego efektem jest trwający obecnie, gwałtowny wzrost popularności Poke-karcianki. Nie dziwne, biorąc pod uwagę, że za konkretnego Charizarda, można dostać ponad 300,000$! 

 

Na zakończonej już aukcji w serwisie eBay, wystawiona została karta z Charizadrem, która finalnie zakupiona została za kwotę 311,800$, czyli ponad 1,2 miliona złotych! Skąd tak niewyobrażalna cena?

Wspomniana karta pochodziła z Base Set’u z 1999 roku oraz – co znacznie podniosło jej wartość – była w wariancie „Shadowless”. Oznacza to, że grafika nie rzuca za sobą cienia, co jest indykatorem tego, iż karta pochodzi z pierwszej edycji druku. Co istotniejsze, egzemplarz otrzymał perfekcyjną ocenę „10”,  czyli tzw. GEM MINT, wydaną przez respektowaną w świecie kolekcjonerów, firmę PSA (Proffesional Sports Authenticator).Aukcja zaczęła się od kwoty 9,99$. Do ostatecznej ceny doszła po 124 podwyżkach oferty.

Nie jest to rzecz jasna kwota, którą jest w stanie osiągnąć wiele z istniejących kart Pokemon TCG. Base Set’owy Charizard z pierwszej edycji jest obecnie jednym z droższych wariantów z całej karcianki. Ten i tak sprzedał się za mniej niż standardowo. W grudniu zeszłego roku, dwie identyczne karty zakupione zostały kolejno za 350,100$ oraz 369,000$.

Ceny mogą wydawać się niewyobrażalne, jednak warto pamiętać, że wzrastają wraz z biegiem czasu. Przekłada się to również na zakup kart z dzisiejszych zestawów, które w przyszłości również mogą osiągać wielokrotności swoich obecnych cen.

Dobrego biznesu w kartach kolekcjonerskich, dopatruje się coraz więcej osób, czego dobrym przykładem jest Logan Paul, który w Pokemony zainwestował niedawno równe 2 miliony dolarów(!).źródło: Kotaku

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.