ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Keep Your Hands Off Eizouken! – Anime zostało laureatem prestiżowej nagrody Galaxy Award

Galaxy Award (ギャラクシー賞Gyarakushī-shō) funkcjonuje od 1963 roku i jest  jedną z najbardziej prestiżowych japońskich nagród, honorującą wybitny wkład  dzieł audio bądź audiowizualnych w rozwój kultury. Nagrody przyznawane są każdego miesiąca najlepszym dziełom emitowanym w telewizji bądź radiu, a Galaxy Award za marzec tego roku, zostało przyznane serii anime Keep Your Hands Off Eizouken!

Za wybór laureatów nagrody Galaxy odpowiada japońskie Zrzeszenie Krytyków Emisyjnych, a w ciągu roku, co miesiąc wyłaniani są zwycięzcy w czterech różnych kategoriach(dzieło telewizyjne, dzieło radiowe, reklama telewizyjna, program informacyjny). Marcowym laureatem w jednej z nich zostało anime Eizouken ni wa Te wo Dasu na! Zwycięzcy nagród z każdego miesiąca zostają automatycznie zakwalifikowani do głównej, corocznej gali, która kilkoma statuetkami honoruje najwybitniejsza dzieła emitowane w japońskiej telewizji oraz radiu. 

Za produkcję anime odpowiada między innymi wybitny animator i scenarzysta, Masaaki Yuasa, którego unikatowy styl znamy z serii, takich jak The Tatami Galaxy, Ping Pong: The Animation, czy Devilman: crybaby. Anime zakończyło swoją emisję na 12 odcinkach, 22 marca tego roku, a więc jeśli jeszcze nie mieliście okazji się za nie zabrać, jest z pewnością warte uwagi, szczególnie biorąc pod uwagę obecną kwarantanne.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: