GAMING NEWS

Kiedy – i czy w ogóle – zagramy w Valheim na konsolach?

Survivalowa produkcja od studia Iron Gate wyrasta na kolejny hit branży, o czym świadczą świetne wyniki sprzedażowe oraz bardzo pozytywne opinie graczy. Gra odnosi coraz większe sukcesy, mimo że dostępna jest jedynie na PC – i to we wczesnym dostępie. Czy twórcy Valheim mają w planach stworzenie portów konsolowych? 

 

Valheim zadebiutowało na platformie Steam dokładnie 2 lutego 2021 roku i już teraz staje się produkcją mainstreamową. Gra, co najmniej przez najbliższy rok, pozostać ma w okresie wczesnego dostępu, podczas którego twórcy zamierzają regularnie dodawać nową zawartość, a także usprawniać istniejące mechaniki.

Z dużą dozą pewności można więc powiedzieć, że konsolowe wersje gry nie ukażą się w ciągu najbliższego roku. Twórcy wskazują jednak na to, że ich ewentualne nadejście może zająć znacznie dłużej. W zakładce FAQ na oficjalnej stronie gry czytamy:

Valheim docelowo wydany zostanie na systemy Microsoft oraz Linux, za pośrednictwem platformy Steam. Wersja na macOS może zostać wypuszczona jeżeli będzie wymagała tego sytuacja. Obecnie nie mamy planów wypuszczania gry na żadne inne platformy, jednak zdecydowanie nie wykluczamy pojawienia się portów konsolowych w przyszłości.”

Wygląda więc na to, że w najbliższym czasie nie ma co liczyć na to, że Valheim trafi na konsole. Biorąc pod uwagę gwałtownie wzrastającą popularność tytułu, istnieją bardzo duże szanse na to, że gra w przyszłości będzie wieloplatformowa, jednak najpewniej nie stanie się tak przed 2022 rokiem.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.