ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Kinowy Demon Slayer zaklasyfikowany oceną „R” w USA

Po udanym podboju kraju Kwitnącej Wiśni, pełnometrażowy Mugen Train zmierza do USA. Amerykańska premiera filmu odbędzie się już w przyszłym miesiącu i wygląda na to, że spora część młodszych widzów, będzie musiała go obejrzeć w towarzystwie rodziców. Produkcja otrzymała bowiem ocenę „R”. 

 

Amerykańska organizacją MPAA, zajmująca się klasyfikacją wiekową wszystkich filmów dystrybuowanych w Stanach Zjednoczonych, poddała ocenie film Demon Slayer: The Movie – Mugen Train. Tytuł zaklasyfikowany został jako „R” (ang. Restricted), co oznacza, że odbiorcy poniżej 17 roku życia, mogą obejrzeć go jedynie w towarzystwie osób pełnoletnich. 

Amerykańska ocena pokazuje jak tego typu klasyfikacja różni się w przypadku USA oraz Japonii. Tam bowiem, Mugen Train otrzymał metkę PG-12, czyli filmu odpowiedniego dla widza od 12 roku życia. Powodem takiej, a nie innej oceny MPAA ma być przemoc oraz krwawe sceny, występujące w filmie. „R” jest drugim największym ograniczeniem wiekowym w klasyfikacji MPAA. Wyżej jest już tylko „NC-17”, czyli produkcje wyłącznie dla osób, które ukończyły 17 lat. (bez wstępu dla młodszych widzów)

Premiera kinowego Demon Slayera w USA przewidziana jest na 23 kwietnia 2021 roku. Film trafi do cyfrowej dystrybucji już 22 czerwca. źródło: Kotaku 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.