ANIME I MANGA NEWS REAL LIFE

Kolosalne mangi Attack on Titan z rekordem Guinnessa!

W marcu tego roku, wydawnictwo Kodansha zdecydowało się na stworzenie bardzo nietypowego wydania mangi Attack on Titan. Do sprzedaży trafiły fizyczne tomy, które wyróżniały się ogromnym rozmiarem, dopasowanym do tytanów. Już wtedy mówiło się o tym, że jest to największy wydrukowany komiks, jednak teraz zostało to  oficjalnie potwierdzone!

 

Tytaniczne mangi Attack on Titan ukazały się w nakładzie 100 sztuk, z których każda była możliwa do nabycia za ok. 1500$! Unikatowe wydania posiadają ponad metr wysokości oraz 75 cm szerokości, co czyni je około 7 razy większymi od przeciętnego tankо̄bona. 

Okazało się, że faktycznie jest to największe wydanie komiksowe w historii. Wydawnictwo Kodansha otrzymało oficjalny certyfikat pobicia rekordu Guinnessa w tej właśnie kategorii!Całkowity rozmiar rekordowej mangi wyniósł 7,630.00 cm²

Dotychczasowym posiadaczem rekordu był brazylijski komiks Turma da Mônica autorstwa Mauricio de Sousa Produções. Posiadał on rozmiar nieco mniejszy, bo wynoszący 6,976.02 cm².

Manga Attack on Titan skończyła się nieco ponad miesiąc temu, po aż 11 latach od swojej premiery. Ostatni rozdział dzieła Hajime Isayamy ukazał się 9 kwietnia na łamach Bessatsu Shōnen Magazine. Wydanie magazynu cieszyło się rekordową popularnością, przez którą w pewnym momencie, konieczny był jego ponowny druk.źródło: Anime News Network 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.