ANIME I MANGA MUZYKA NEWS

Kompletny soundtrack z anime Cowboy Bebop trafił na Spotify!

Nieodłącznym elementem anime o kosmicznych przygodach Spike’a Spiegela jest wyśmienita ścieżka dźwiękowa autorstwa Yoko Kanno.  Klimatyczna jazzowa kompozycja jest jednym z kluczowych segmentów budujących charakterystyczny vibe serii, a od teraz, wspomnianego OST odsłuchać można w całości na platformie Spotify. 

Cowboy Bebop jest jednym z przykładów produkcji, do których muzyka postawała na długo zanim ukończone zostały jej poszczególne sceny.  Utwory komponowane były – przez utworzoną specjalnie do tego projektu – grupę SEATBELTS, kierowaną przez wcześniej wspomnianą kompozytorkę. Twórca Bebopa, Shin’ichirō Watanabe, dał Yoko Kanno całkowicie wolną rękę w tworzeniu dźwiękowej warstwy produkcji, niejednokrotnie używając skończonych już utworów, jako inspiracji do kreowanych na bieżąco scen. Efekty tej formy workflow możemy dziś podziwiać w jednej z najlepszych serii w historii, której pełny soundtrack, od dziś możecie odtwarzać w Spotify! 

Kompletną playlistę znajdziecie pod tym linkiem i jest ona zdecydowanie warta uwagi, nawet jeśli do tej pory nie zaznajomiliście się z kultową animacją o kosmicznych łowcach nagród. Część z nich prawdopodobnie trafi do tworzonego właśnie przez Netflix serialu aktorskiego, o którym więcej możecie się dowiedzieć tutaj. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: