GAMING INTERNET NEWS

Koniec z kupowaniem kont z grami na Allegro. Serwis aktualizuje regulamin

Jeśli w ciągu ostatnich kilku lat zdarzyło wam się zakupić dowolną grę w serwisie Allegro, z pewnością zauważyliście aukcje sprzedające dostęp do tejże gry za kwotę kilka lub nawet kilkadziesiąt razy niższą. Już niedługo, oferty tego typu całkowicie znikną ze strony, a wszystko przez istotną zmianę w regulaminie. 

 

Sytuacja, w której Death Stranding czy Cyberpunka 2077 można w dniu premiery zakupić za 10 czy 30 złotych jest dla deweloperów co najmniej niewygodna. Do tej pory było to możliwe, bowiem na Allegro pojawiało się mnóstwo aukcji oferujących nie samą grę, a dostęp do konta posiadającego wybrany tytuł w bibliotece. Już w przyszłym roku ową praktyką zajmie się sam serwis, w którym od nowego roku, oferty tego typu mają być natychmiastowo banowane.  Regulamin serwisu Allegro, wraz z dniem 4 stycznia 2021 roku,  wzbogaci się o taki właśnie zapis:

“Do listy towarów, których nie możesz sprzedawać na Allegro, dodamy: wszystkie formy dostępu do kont z odpłatnymi grami komputerowymi, konsolowymi i mobilnymi, na przykład: Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network oraz do muzycznych platform streamingowych – np. Spotify czy Tidal.” 

Najpopularniejszy polski serwis aukcyjny do tej pory zachęcał jedynie do zgłaszania tego typu ofert, jednak patrząc po ich ilości, zdawało się to raczej na niewiele. Jak widać na powyższym zdjęciu, aukcje sprzedające konta z grami wciąż można z łatwością znaleźć, jednak w ciągu najbliższych dni, mają one być sukcesywnie usuwane.źródło: PPE

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: