GAMING NEWS

League of Legends – Riot Games usunie czat ogólny z gier dobieranych

Graczy League of Legends, którzy lubią przekomarzać się z drużyną przeciwną, czeka przykra wiadomość. Twórcy najpopularniejszej moby potwierdzili właśnie niedawną pogłoskę, dotyczącą usunięcia czatu ogólnego. Funkcja zostanie wyłączona ze wszystkich gier dobieranych, wraz z najbliższym patchem. 

 

Riot Games podjęło decyzję, która wniesie spore zmiany do rozgrywek na Summoners Rift. Firma podzieliła się oficjalnym wpisem, według którego funkcja pisania na czacie ogólnym zostanie wyłączona. Oznacza to brak możliwości pisemnej interakcji z drużyną przeciwną, co ma wejść w życie już 20 października, w aktualizacji 11.21.

Z przeciwnikami nie będzie można pisać zarówno w grach normalnych jak i rankingowych. Powodem takiej decyzji ma być chęć zmniejszenia toksycznych zachowań pisemnych wśród graczy. Zdaniem Riot Games, zgłoszenia dotyczące wyzwisk na czacie ogólnym stanowią pokaźną część wszystkich reportów, co czyni allchat bardziej problematycznym niż użytecznym. W grze pozostanie oczywiście czat drużynowy, w którym dalej będzie można komunikować się z sojusznikami. Z kluczową treścią uzasadnienia decyzji ze strony Riot Games, możecie zapoznać się poniżej: 

„Choć w bieżącym roku bardziej koncentrowaliśmy się na zachowaniach, takich jak opuszczanie gry czy celowe umieranie, doszliśmy do wniosku, że sporym problemem niezmiennie pozostaje obrażanie pisemne. Pracujemy nad poprawą w tym segmencie od początku istnienia LoL’a, jednak radykalna zmiana nadejdzie wraz z najbliższą aktualizacją. Od wejścia w życie aktualizacji 11.21 czat ogólny zostanie wyłączony. 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż dla wielu stanowi on miejsce zabawnych interakcji. Obecnie jednak, to te negatywne stanowią znaczną ich większość, co było czynnikiem kluczowym dla naszej decyzji. Jej efekty ocenimy na podstawie nadsyłanych przez was zgłoszeń oraz opinii naszej społeczności. Przeciwnicy niezmiennie będą natomiast widzieć wszelkie inne metody waszych interakcji, takie jak emotki czy naklejki. 

Wiemy, że wyzwiska zdarzają się również na czacie drużynowym, jednak ten pozostanie bez zmian. Czat drużynowy stanowi istotną rolę w komunikacji czy planowaniu taktyki, więc jego bezpośrednia wartość jest znacznie większa niż w przypadku czatu ogólnego. Wierzymy, że omawiane rozwiązanie przyniesie pozytywne zmiany.” 

 

Wpis na blogu Riot Games spotkał się oczywiście z kontrastowymi opiniami społeczności. Jedni w pełni popierają decyzję twórców, natomiast inni sądzą, że zmiana jest zbyt radykalna. Niewykluczone, że pod presją niezadowolonych graczy, firma zrezygnuje z decyzji, jednak na razie pozostaje ona aktualna.źródło: oficjalna strona League of Legends 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.