GAMING NEWS REAL LIFE

LEGO X SEGA – Green Hill Zone z Sonica otrzyma oficjalny zestaw!

Jeśli lubicie klocki i niebieskiego jeża Segi to powinien zainteresować was nadchodzący produkt Lego. Lada dzień do sprzedaży trafi sonicowy zestaw, dzięki któremu zbudujecie fragment kultowej planszy Green Hill Zone!

 

Niedługo po debiucie interaktywnych zestawów Lego Super Mario, duńska firma decyduje się na współpracę z niebieską stroną mocy. Już 1 stycznia 2022 roku zadebiutuje nowy zestaw Lego Ideas Sonic the Hedgehog: Green Hill Zone, który będzie można nabyć w cenie 319,99zł. 

Pomysł na zestaw zrodził się w głowie Viv’a Grannela – fana Sonica, który w 2019 roku zgłosił go poprzez program Lego Ideas. Użytkownicy mogą za jego pośrednictwem proponować własne projekty zestawów, które po otrzymaniu 10 tysięcy głosów „na tak”, mają szansę trafić do oficjalnej sprzedaży. Projekt na tyle spodobał się przedstawicielom Lego, że wspólnie z Segą postanowili oni powołać go do życia.„Zaprojektowaliśmy zestaw tak, aby był równie barwny jak Green Hill Zone znane z growego pierwowzoru. Umieściliśmy w nim całą masę easter-egg’ów oraz smaczków, które -mamy nadzieje – uszczęśliwią fanów Sonica.”  – powiedział o zestawie jeden z jego projektantów, Sam Johnson

Cały zestaw składa się z 1125 elementów, wśród których znajdą się unikalne minifigurki Sonica, Moto Buga, Crabmeata oraz Doktora Eggman’a. Warto zaznaczyć jednak, że plansza Green Hill Zone nie zaoferuje interaktywnych rozwiązań, znanych z zestawów Super Mario. Ruchoma będzie jedynie sprężyna umożliwiająca wystrzeliwanie minifigurki Sonica.


Co ciekawe, w zeszłym roku nie brakowało wiele, aby w ramach Lego Ideas powstał zestaw związany z Naruto. Projekt przedstawiający znany fanom serii Ichiraku Ramen Bar również zdołał przekroczyć próg 10,000 głosów. Lego, z jakiegoś powodu, odrzuciło jednak pomysł.źródło: The Verge 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.