NEWS POKEMON TCG

Logan Paul wydał 3,5 miliona dolarów na nieistniejące karty Pokemon

Logan Paul niedawno pochwalił się imponującym zakupem 6 pudełek kart Pokemon TCG za kwotę 3,5 miliona dolarów. Wielu internautów zwróciło uwagę na to, że nabytek YouTubera wydaje się być podejrzany. Jak się właśnie okazało – mieli oni rację. 

 

20 grudnia 2021 roku popularny influencer i YouTuber poinformował swoich fanów o zakupie kart Pokemon TCG za 3,5 miliona dolarów. Podobnie jak poprzednim razem – były to zaplombowane pudełka zawierające karty z pierwszej edycji.

Okazało się, że jednak nie do końca.

Niedługo po ogłoszeniu Logana, sporo osób zaznajomionych z tematyką Pokemon TCG zwróciło uwagę na to, że coś tu nie gra. Podejrzenia wzbudziła m.in. aukcja, na której wystawiono karty. Autor ogłoszenia nie miał żadnych opinii, a sama jego treść zawierała sporo błędów gramatycznych.

Serwis PokeBeach zwrócił również uwagę na samo pudełko (rzekomo fabrycznie zapakowane), którego kod kreskowy nie zgadzał się z tymi, którymi sygnowano karty 1st Edition.

W świetle coraz większej ilości podejrzeń, Logan zdecydował się definitywnie rozwiać wątpliwości.

YouTuber udał się w tym celu do Chicago, gdzie otworzył pudełko w obecności ekspertów z firmy BCA, zajmującej się profesjonalnym gradingiem kart kolekcjonerskich. Prawda okazała się bolesna. W trakcie otwierania paczki, jeden z graderów od razu wspomniał, że pudełka z kartami wydają się „zbyt wypchane”. Podejrzenia były jak najbardziej słuszne, gdyż niedługo później okazało się, że w środku wcale nie znajdują się karty Pokemon. 

Zawartością, na którą YouTuber przeznaczył niemal 14 milionów złotych okazały się być nic nie warte karty G.I. Joe. 

„To jest zwyczajnie smutne. Smutne dla całej społeczności Pokemon. Wyobraźcie sobie ile jeszcze może być aukcji tego typu. Cieszę się przynajmniej, że wiem już na czym stoję. Zostaliśmy nieźle oje**ni. Koniec historii.” –  skwitował Logan po otwarciu jednego z pudełekźródło: Logan Paul (YouTube)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.