ANIME I MANGA GAMING NEWS

Magazyny CD-Action oraz Kawaii skasowane przez koronawirusa

COVID-19 zbiera kolejne żniwa, które tym razem mocno odbiją się na publicystyce z branży gamingowej oraz M&A. Zgodnie ze smutną informacją udzieloną przez serwis Polski Game Dev, odpowiedzialne za oba czasopisma, wydawnictwo Bauer, zdecydowało się usunąć ponad 20 magazynów, w tym CD-Action, PC Format oraz Kawaii, z powodu koronawirusa. 

Zgodnie z ogłoszeniem widniejącym na oficjalnej stronie magazynu CD Action, pracownicy redakcji niespodziewanie otrzymali wypowiedzenia, a stało się to z powodu obecnych problemów finansowych wydawnictwa spowodowanych koronawirusem. Oznacza to, że po wydaniu  najbliższego numeru CD-Action, który trafi na sklepowe półki 5 maja, magazyn przestaje istnieć. CD Action było wydawane regularnie od 1996 roku i jest to pierwsza tak poważna sytuacja w historii magazynu, w której jego przyszłość stanęła pod ogromnym znakiem zapytania.

Dokładnie ta sama sytuacja spotkała redaktorów magazynu Kawaii, który z tego samego powodu został skasowany zaledwie dwa lata po swoim powrocie na sklepowe półki. Kultowy magazyn powrócił po długiej przerwie w 2018 roku, jednak niestety, podobnie jak CD-Action, został pokonany przez COVID-19. Jako wieloletni czytelnik i fan magazynu CD-Action, mam nadzieję, że sytuacja jeszcze zdąży ulec poprawie i przede wszystkim życzę powodzenia wszystkim redaktorom obydwu magazynów, w tym ogromnie trudnym czasie. 

[AKTUALIZACJA] Pojawiło się nowe oświadczenie wydawnictwa Bauer.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: