ANIME I MANGA NEWS

Manga Berserk otrzyma nowy rozdział od zmarłego autora

Początek maja 2021 roku przyniósł wiadomość, która wstrząsnęła całą społecznością fanów japońskiej popkultury. W wieku 55 lat zmarł autor kultowej mangi Berserk – Kentarō Miura, który tworzył serię nieprzerwanie od 1989 roku. Mimo że mangaki nie ma już z nami, ukaże się jeszcze jeden rozdział jego autorstwa. 

 

Choć przyszłe losy mangi Berserk wciąż stoją pod dużym znakiem zapytania, seria już niedługo otrzyma nowy rozdział, oznaczony numerem 364. Wydanie to będzie bardzo symboliczne, albowiem będą to ostatnie strony, jakie zdążył stworzyć zmarły już autor. 

Ostatni rozdział Berserka autorstwa Kentarō Miury ukaże się już 10 września na łamach magazynu Young Animal. Dołączona zostanie do niego specjalna broszura, zawierająca fragmenty listów, które mangaka otrzymywał od swoich fanów. Wraz z premierą zobaczymy również wyjątkowy plakat, będący kolażem najważniejszych scen z całej serii.Pierwszy rozdział mangi Berserk ukazał się w sierpniu 1989 roku, na łamach czasopisma Monthly Animal House. Seria od 1992 zajmowała strony magazynu Young Animal, gdzie wychodzi do dziś.

Wciąż nie wiadomo czy manga będzie kontynuowana. Stery nad serializacją tytułu mógłby przejąć kompletnie nowy autor lub któryś z asystentów mangaki. Na razie nie ujawniono jednak żadnych szczegółów w tej sprawie.źródło: Comicbook

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.