ANIME I MANGA NEWS

Manga Berserk powróci pod kierownictwem asystenta Kentarou Miury!

Początek maja 2021 roku przyniósł wiadomość, która wstrząsnęła całą społecznością fanów japońskiej popkultury. W wieku 55 lat zmarł autor kultowej mangi Berserk – Kentarō Miura, który tworzył serię nieprzerwanie od 1989 roku. Mimo że mangaki nie ma już z nami, jego dzieło będzie kontynuowane! 

 

Dział edytorski magazynu Young Animal oraz mangaka Kouji Mori ogłosili oficjalne wznowienie mangi Berserk! Niedokończone za życia dzieło śp. Kentarou Miury powróci z nową zawartością już bardzo niedługo, a mówiąc ściślej jeszcze w tym miesiącu!

Pierwszy z nowych rozdziałów ukaże się już 24 czerwca 2022 roku, na łamach 13. wydania magazynu Young Animal. Z udostępnionych informacji dowiadujemy się, że łącznie ukazać ma się 6 rozdziałów z bieżącego wątku Fantasia Arc/Elf Island Chapter. Po nich rozpocząć mają się prace nad kompletnie nowym arc’iem!Za wizualną część tytułu odpowiadać będzie Studio Gaga, składające się z bliskich współpracowników Kentarou Miury. Sam proces twórczy odbywać się będzie natomiast pod kierownictwem Kouji’ego Mori, będącego bliskim przyjacielem oraz wieloletnim asystentem zmarłego mangaki.

W swoim oświadczeniu Mori wyznał, że zna fabułę Berserka wymyśloną przez samego Miure, aż do samego jej zakończenia. Artysta potwierdził również, że nie zamierza od niej w żadnym stopniu odbiegać.


Pierwszy rozdział Berserka ukazał się w sierpniu 1989 roku, na łamach Monthly Animal House. Trzy lata później, tytuł ten trafił na strony magazynu Young Animal, gdzie ostatni rozdział autorstwa oryginalnego twórcy ukazał się 10 września 2021 roku. 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.