ANIME I MANGA NEWS

Manga Golgo 13 wyrównuje rekord Guinnessa za największą ilość tomów

Manga autorstwa Takao Saito, w dniu wczorajszym doczekała się wydania 200. tomu zbiorczego. Golgo 13 współdzieli od teraz ilość fizycznych wydań z policyjną mangą Kochikame od Osamo Akimoto. Tym samym, obydwie wymienione, wspólnie dzierżą również rekord Guinnessa za “największą ilość tomów pojedynczej serii”. 

 

200. tom mangi Golgo 13 ukazał się w miniony poniedziałek, ustanawiając imponujący kamień milowy w historii serii o profesjonalnym zabójcy. Wspomniana ilość wydań zremisowała wynik obecnego rekordzisty – mangi Kochikame, której ostatni, 200. tom ukazał się 17 września 2017 roku.

Oznacza to, że następny wydany tom Golgo 13 pobije oficjalny rekord Guinnessa za największą ilość tomów pojedynczej serii.Manga o tytułowym płatnym zabójcy jest obecnie najstarszą, wciąż wydawaną mangą na całym świecie. Saito tworzy ją regularnie od 1968 roku, kiedy to zadebiutowała na łamach magazynu Shogakukan’s Big Comic.

Co imponujące, manga utrzymywała nienaruszoną płynność wydawniczą aż przez 52 lata. Zachwiana została ona dopiero w zeszłym roku, kiedy to Golgo 13 zaliczyło pierwszy w swej historii hiatus, spowodowany przez pandemię. Była to najdłużej utrzymana regularność w historii japońskiej prasy.źródło: Anime News Network 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: