ANIME I MANGA NEWS

Manga Hunter x Hunter z najdłuższą przerwą w historii

Manga autorstwa Yoshihiro Togashiego pojawia się na łamach magazynu Weekly Shonen Jump dokładnie od 16 marca 1998 roku, jednak w ciągu ostatnich kilku lat, dzieje się to coraz rzadziej. Hunter x Hunter pobiło właśnie swój własny rekord czasu wstrzymania, które trwa nieprzerwanie od początku 2019 roku. 

Nie od dziś wiadomo, iż prawdziwi fani HxH muszą wykazywać się niemałą cierpliwością. Wraz z nadejściem 2006 roku, kolejne rozdziały mangi zaczęły pojawiać się rzadziej niż częściej, co spowodowane jest wciąż do końca nieokreślonymi problemami zdrowotnymi jej twórcy. Najdłuższa dotychczas przerwa w ukazywaniu się kolejnych rozdziałów Hunter x Hunter w WSJ miała miejsce od sierpnia 2014 do kwietnia 2016 roku. Manga HxH, wraz z premierą nowego wydania Jumpa, pobije swój własny rekord – pozostając na wstrzymaniu od 81 wydań magazynu. 

Obecna sytuacja nie zwiastuje, aby manga oraz seria anime miały w najbliższym czasie powrócić do jakiejkolwiek regularności. Autor mangi – Yoshihiro Togashi, przyznaje, iż rysowanie sprawia mu w tej chwili nie lada problem, co nie rokuje zbyt dobrze jeśli chodzi o wznowienie wydawania kolejnych rozdziałów w 2020 roku. Tym samym maleją szansę na premierę 7. sezonu anime, który według niektórych źródeł – również miał mieć miejsce w roku bieżącym.  

3 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.