ANIME I MANGA NEWS

Manga Jujutsu Kaisen z tygodniową przerwą z powodu choroby autora

Ostatni rozdział Jujutsu Kaisen ukazał się na łamach 9. tegorocznego wydania Weekly Shonen Jump, w dniu 1 lutego 2021 roku. Chapter oznaczony numerem #138 powinien pojawić się już za kilka dni , jednak premiera publikacji została przełożona z uwagi na nagłą chorobę autora mangi – Gege Akutamiego. 

 

Na oficjalnym koncie wydawnictwa Shueisha na twitterze pojawił się post, informujący o tygodniowej przerwie wydawniczej mangi Jujutsu Kaisen. Rozdział 138. nie pojawi się zgodnie z planem w dniu 8 lutego, a dokładnie 7 dni później, na łamach wydania 11/2021 magazynu WSJ. Mikroskopijny hiatus spowodowany ma być niegroźną chorobą autora mangi – z której jak informuje wydawnictwo – Akutami zdążył się już wyleczyć.

Manga pojawia się na kartach Weekly Shonen Jumpa od marca 2018 roku i przeżywa obecnie ogromny wystrzał swojej popularności. Ilość jej fizycznych oraz cyfrowych kopii w obiegu przekroczyła niedawno próg 25 milionów, a równie dobrze radzi sobie emitowana właśnie adaptacja animowana od studia MAPPA, która łącznie liczyć będzie 24 odcinki.

 

źródło: Anime News Network 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.