ANIME I MANGA NEWS

Manga Kaiju no. 8 z najszybszym milionem kopii w historii Shonen Jump+!

W sieciowym magazynie Shonen Jump Plus wyrasta powoli kolejny hit! Manga Kaiju no. 8 (ang. Monster #8), za którą odpowiada Naoya Matsumoto, osiągnęła właśnie ilość miliona kopii w obiegu. Udało się to w mniej niż 8 miesięcy, co jest najszybszym milionem w historii Shonen Jump Plus! 

 

Kaiju no. 8 w chwili obecnej liczy 28 rozdziałów, z czego pierwszy ukazał się w lipcu 2020 roku. Manga oficjalnie przekroczyła próg miliona kopii w obiegu, tj. ilości sprzedanych tomów oraz wersji cyfrowych. Warto w tym miejscu nadmienić, iż do tej pory wydane zostały jedynie dwa fizyczne numery mangi, które miały swoja premierę kolejno 4 grudnia 2020 oraz 4 marca 2021 roku.

Wydawnictwo Shueisha wypuściło specjalne wideo celebrujące najszybszy milion w historii cyfrowego Jumpa: Historia Kaiju no. 8 skupia się na 32-letnim bohaterze imieniem Kafka, który dołącza do specjalnego oddziału zwalczającego Kaiju (potwory). Manga często porównywana jest do Jujutsu Kaisen, głównie przez podobieństwo wspomnianych Kaiju do klątw oraz podobne wplatanie elementów humorystycznych.

Warto dodać, że dzieło Nayoi’ego Matsumoto nominowane jest do nagrody Manga Taisho Awards 2021, o którą powalczy m.in. z innym hitem – SPY x Family. Zwycięzcę poznamy pod koniec marca.

Mangę Kaiju no. 8 przeczytać możecie za darmo na stronie Jump Plus. Z pewnością warto, bowiem to, że w przyszłości usłyszycie o niej za sprawą popularnego anime, jest bardziej niż prawdopodobne.źródło: Comic Natalie

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.